etykiety cenowe

Jak jeszcze można wykorzystać etykiety cenowe?

Etykiety cenowe służą przede wszystkim do naklejania cen na produktach przeznaczonych do sprzedaży. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie tych niewielkich, samoprzylepnych karteczek. Etykiety cenowe znakomicie sprawdzają się w gospodarstwie domowym czy w biurze, ponieważ ułatwiają utrzymanie porządku.

Jak wykorzystać etykiety cenowe w domu – diy

Etykiety cenowe dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Do wykorzystania w domu najlepiej nadają się te, które są na tyle duże, aby można było na nich zmieścić nieco tekstu. Etykiety można też przygotować samodzielnie, wykorzystując dostępne w sklepach papierniczych arkusze samoprzylepne. Etykiety cenowe znakomicie sprawdzają się przede wszystkim w kuchni. Napisy można na nie nanieść mazakiem lub długopisem. Za ich pomocą można okleić wszelkie pojemniki czy woreczki foliowe.

Etykietami cenowymi warto oznaczyć zwłaszcza mrożonki. Dzięki temu znalezienie pojemnika z odpowiednią zawartością będzie znacznie łatwiejsze. Żywność można znakować etykietami zarówno wtedy, gdy jest zapakowana w woreczki foliowe, jak i wtedy, gdy zamrożona jest w plastikowych pojemnikach. Etykietę można łatwo przykleić, co znacznie upraszcza rozpoznanie żywności. Podobną metodę można stosować w lodówce. Jest to szczególnie przydatne, gdy domownicy wracają do domu o różnych porach. Za pomocą etykiet można oznakować produkty, które przeznaczone są np. na obiad czy na kolację.

Etykiety cenowe znacznie ułatwiają utrzymanie porządku w pojemnikach z przyprawami. Do tego celu najlepiej nadają się małe etykiety, które można łatwo umieścić na niewielkim pojemniku z przyprawą. Wystarczy długopisem napisać nazwę i przykleić na pojemnik, aby wiedzieć, co się w nim znajduje.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest stosowanie etykiet cenowych na różnego rodzaju wekach i przetworach. Na takiej etykiecie powinna się znaleźć nazwa przetworu oraz data jego przygotowania. Dzięki temu można ustawić weki w spiżarni w taki sposób, aby te najstarsze znajdowały się z przodu i były łatwiej dostępne. Etykiety nadają się także do oznaczania wykonywanych domowym sposobem nalewek czy win. Można na nich napisać informację o tym, z czego zrobiony jest trunek, kiedy został wykonany i kiedy nadaje się do spożycia. Niektóre nalewki lub wina wymagają długiego leżakowania, a dzięki etykietom można mieć pewność, że trunek można już skosztować.

Kolejne diy związane z etykietami, to znakowanie pudeł i pakunków w trakcie przeprowadzki. Dzięki temu wiadomo, jakie przedmioty znajdują się w danym opakowaniu, co jest szczególnie ważne w przypadku naczyń czy sprzętu elektronicznego.

Jak wykorzystać etykiety cenowe w biurze?

Kolorowe etykiety cenowe świetnie sprawdzają się również w biurze. Jest to rozwiązanie tanie i efektywne, ułatwiające utrzymanie porządku w biurowych dokumentach. Napisy na etykietach można wykonać mazakiem lub długopisem. W sprzedaży są również specjalne drukarki do etykiet, dzięki którym można wykonać efektowne napisy. Przygotowane etykiety można nakleić na segregatory lub pojemniki zawierające dokumentację. Potem wystarczy posegregować dokumenty, gazety czy ulotki i umieścić w odpowiednio oznakowanym pojemniku lub segregatorze.

Artykuł powstał dzięki wsparciu: https://www.pasazbiurowy.pl/