Popularne w Polsce usługi streamingowe

Słowo kluczowe: słuchawki do telefonu

Trudno sobie wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez serwisów streamingowych. Jeszcze kilka lat temu komputer z pamięcią 500GB uznawany był za żart. Osoba, która lubiła oglądać filmy i słuchać muzyki potrzebowała dużo pamięci, aby dane te gdzieś pomieścić. Świat poszedł na przód, a komputery są sprzedawane z dyskiem 128 i 256 GB. Świadczy to tylko o tym, że ludzie nie potrzebują już tyle pamięci, co dawniej, dzięki właśnie serwisom steamingowym. Jakie są najpopularniejsze w Polsce?

 

YouTubeyoutube

Niekwestionowany lider usług steramingowych. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie obejrzał chociaż jednego filmu umieszczonym na tym serwisie.

Z YouTube korzysta dziennie miliony osób. Można tam znaleźć kilkusekundowe filmy o zerowej wartości jak i pełnometrażowe filmy dokumentalne. Odnaleźć się tam mogą niemal wszyscy, Ci, co szukają ambitnych twórców jak Astrofaza, po tych, którzy wchodzą tam by obejrzeć setny film o kotach czy wpaść w ciemne zakamarki z „dowodami”, że ziemia jest płaska albo posłuchać znanego Youtubera, który przez godzinę gada o sobie dając przykład skromności.

YouTube to także muzyka. Można tam znaleźć nieograniczona liczbę oficjalnych teledysków, tych nowych, jak i tych sprzed kilkudziesięciu lat. YouTube to doskonała okazja, by wrócić do przeszłości.

Spotify

Spotify jest w czołówce serwisów streamingujących muzykę. W Polsce można jeszcze przytoczyć Tindial, ale zyskał on popularność tylko dzięki temu, że jest oferowany za darmo w abonamencie.

Spotify daje dostęp do setek tysięcy utworów artystów z całego świata. Cała muzyka jest dostępna od razu z dowolnego miejsca na świecie. Oczywiście usługa działa również na komputerach.spotify

Można tworzyć własne playlisty oraz obserwować playlisty innych. Dzięki playlistom DailyMix oraz WeeklyMix nie ominie nas żadna ciekawa i trafiająca w gust muzyka. Algorytmy same proponują utwory na podstawie tego, czego się słuchało. Istnieje więc duża szansa, że co tydzień odkryje się coś nowego.

W wersji premium Spotify oferuje muzykę w jakości 320kbp/s, ale duże prawdopodobieństwo jest ,że niebawem uraczy nas jakością nieskompresowaną flac lub audioCD. Z tego właśnie powodu warto zaopatrzyć się w dobre słuchawki do telefonu, by nie przegapić żadnej nuty.

Nenetflixtflix

Rok temu, gdy Netflix wkraczał na Polski rynek spotkał się z krytyką na temat ilości dostępnych materiałów.

Dzisiaj udowadnia, że w kwestii usług VOD Netlfix nie ma sobie równych, a telewizja tradycyjna może czuć się zagrożona.

Netflix, jako serwis dający legalny dostęp do setek filmów i seriali staje się coraz bardziej popularny. Wiele osób kupuje dobre telewizory nie ze względu na dostęp do telewizji satelitarnej, ale właśnie z powodu Netflixa. Nic dziwnego, przy obecności takich seriali jak House of Cards nie można się temu dziwić. A wszystko to w rozdzielczości 4K.

ShowMax

ShowMax jest konkurentem Netflixa, który w Polsce jest bardzo krótki czas. Mimo to zyskał już rzeszę zwolenników dzięki bogatej ofercie filmowej i seriali. Już na starcie może pochwalić się większą ilością polskich filmów, i zagranicznych klasycznych seriali jak Dexter czy Rodzina Biorgów. Jest też tańszy od Netflixa, dostęp oferuje już za 19 złotych miesięcznieshowmax