Jakie meble gabinetowe kupić ?

Po raz pierwszy urządzasz swój własny gabinet? Będziesz spędzać w nim dłuższą część dnia, przeprowadzać rozmowy biznesowe i spotkania z pracownikami. Nie do końca będzie to zatem Twoja własna przestrzeń Jak pogodzić swoje gusta z użytkową funkcją tego pomieszczenia. Przeczytaj, jak wybrać najodpowiedniejsze meble gabinetowe.

Wybór stylu

Nie da się ukryć, że liczy się pierwsze wrażenie, a bywający w nim ludzie będą oceniać Twoją pracę również przez pryzmat wnętrza, w którym funkcjonujesz, ponadto sposób zaaranżowania gabinetu będzie mieć wpływ na przebieg spotkań biznesowych – to właśnie meble gabinetowe wpłyną na to, jak będziecie siedzieć, co w tym czasie widzieć i czy będzie Wam wygodnie.

Styl gabinetu powinien przede wszystkim konweniować z wystrojem całego biura i firmy. Jeśli zdecydowałeś się na minimalizm i jasne barwy – twoje biuro powinno być kontynuacją tego stylu. Zbytni przepych czy całkowita zmiana klimatu, ciężkości będzie wyglądać jak odcięcie się od pozostałych pracowników, a przecież wszyscy pracujecie na sukces przedsiębiorstwa.

Wnętrze gabinetu w stylu drewnianym

Wybór mebli

Jeśli już wiesz, w jakiej konwencji zaaranżować gabinet, czas na wybór konkretnych mebli. Z pewnością będziesz potrzebować obszernego biurka, koniecznie z zaopatrzonego w przylegającą szafkę czy szuflady – nie wszystkie Twoje dokumenty mogą być przecież na widoku. Bardzo wazy jest wybór fotela biurowego. Lepiej, żeby był to fotel, a nie krzesło biurowe, choć dobrze, jeśli stylem i formą będzie nawiązywał do wyposażenia całego biura. Możesz sobie tu pozwolić na nieco większą ekstrawagancję, np. mocny kolor czy większy rozmiar. Twój fotel nie musi być uniwersalny – będzie tylko Twój. Konieczna będzie też szafa na dokumenty – może mieć część otwartą i kilka szafek zamkniętych. Złagodzić sztywność gabinetową mogą pomóc meble tapicerowane.

Bardzo ważny będzie wybór stołu i krzeseł gabinetowych. Jeśli będą niewygodne czy będą wydawać odgłosy – skrzypienie, mlaśnięcia – będzie niewygodnie i krępująco. Sam układ siedzeń też ma znaczenie – inne wrażenie daje praca przy okrągłym stole, gdy wszyscy są ustawieni do siebie pod pewnym kątem, a inaczej, gdy uczestnicy spotkania siedzą do siebie na wprost, a Ty u szczytu – to dużo ostrzejsze ustawienie. Pamiętaj, że wybór stołu i krzeseł będzie determinował formę przebiegu spotkań.

Przede wszystkim jakość

Z pewnością w gabinecie nie możesz sobie pozwolić na bylejakość mebli. Muszą być dobrej jakości, z doskonałych materiałów. Za szlachetniejsze uważa się skórę, lite drewno – choć mogą być one nieco niepraktyczne – trzeba o nie regularnie dbać, pielęgnować, a przy tym całość z drewna może się w czasie odkształcać. Materiały te  są przy są bardzo drogie. Można więc zdecydować się tylko na wykończenia z tych szlachetnych materiałów. Ekoskóra czy płyta MDF nie będą wcale gorsze, pod warunkiem, że zadbasz o jakość łączeń, wykończeń i detali.

Przed wyborem należy zdać sobie sprawę, że wybór mebli gabinetowych determinować będzie sposób pracy. Powinny one konweniować z wystrojem całej firmy, ale pokazywać też klasę i jakość, a przy tym być wygodne. To, wbrew pozorom, jest wyzwanie.